Aktualności

  • Ruszyły obrady jury - autorki bloga z niecierpliwością wyczekują poniedziałku (10.12). Trzymajcie kciuki!
  • Post o Dworcu PKP został poszerzony o 2 wywiady wideo.
  • Ankieta została przeanalizowana i zamknięta.
  • Zmieniłyśmy formę Archiwum.
  • Nasz blog został opublikowany na stronie szkoły.

Weź udział w ankiecie o funduszach unijnych!

Kliknij, aby przejść do ankiety.

środa, 14 listopada 2012

Kompleks boisk do gier otwartych na Stadionie



Pełna nazwa projektu:
 „Budowa kompleksu boisk do gier otwartych wraz z zapleczem dydaktyczno-naukowym na terenie Pól Marsowych w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu”

Informacje ogólne: 
Nazwa beneficjenta: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Nazwa województwa: dolnośląskie
Nazwa funduszu: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Nazwa programu operacyjnego: Dolnośląski Program Regionalny
Nr i nazwa działania: 7.1. Rozwój infrastruktury szkolnictwa wyższego
Całkowita wartość projektu: 33 247 169 zł
Wartość wkładu Unii Europejskiej: 22 930 891 zł

Chociaż może nie każdy o tym wie, Stadion Olimpijski funkcjonuje od lat 30, a jego projekt pojawił się już w połowie lat 20. Zanim się obejrzymy będziemy obchodzić jego stulecie. Wiek to dość dużo czasu na rozwój i Stadion z tego korzystał. Chociaż wchodząc na jego teren widzimy, że nie jest to typowo modernistyczny kompleks sportowy. Na pewno jednak nie można zarzucić mu, że technicznie utknął w ubiegłym wieku. To miejsce łączy w sobie zarówno wspomnienie dawnych czasów, jak i komfort nowoczesności. 
Kolejnym krokiem do udoskonalenia Stadionu jest budowa kompleksu boisk na Polach Marsowych. Realizacja ta trwała trzy lata i została zakończona w czerwcu 2011 roku. Chociaż boiska do gier otwartych są dostępne tylko dla Akademii Wychowania Fizycznego, na pewno jej studenci są zachwyceni możliwością korzystania z aż trzech boisk do piłki nożnej czy z kompleksu boisk asfaltowych do grania w siatkówkę czy koszykówkę. Oczywiście możliwości jest o wiele więcej, o czym przekonują się wychowankowie AWF-u. W planach jest również umożliwienie korzystania z boisk przez kluby sportowe, a jeśli pozostaną wolne terminy - wpuści się także mieszkańców, czego bardzo by chcieli internauci, którzy wypowiadają się z zaciekawieniem o nowo-powstałej inwestycji. Jak widać, Miasto i UE dbają nie tylko o rozwój kulturalny, ale i sportowy. Ukazuje to wszechstronność rozwoju Wrocławia, który nie skupia się na jednym kierunku samoulepszenia. Jego atrakcyjność ciągle wzrasta na wielu warstwach, a budowa boisk jest tego doskonałym przykładem!

Tutaj obejrzysz zdjęcia z boisk. 
Tutaj dokładnie przeczytasz o tym, co oferuje owy kompleks.


PS Zachęcam do dalszego brania udziału w ankiecie, do której odnośnik znajdziecie nad postami!

1 komentarz:

  1. szkoda tylko, ze boiska są zamknięte dla osób postronnych :( naturalnie nie powinny być dostępne cały czas, ale chociaz w pewnych godzinach mogliby pozwolic na uprawianie tam sportu!

    OdpowiedzUsuń